1 februarie 2024 Presa

Primăria Peștera vrea să amenajeze un loc de joacă în satul Ivrinezu Mic

Primăria comunei Peștera a demarat încă de anul trecut demersurile pentru amenajarea unui loc de joacă în satul Ivrinezu Mic
În acest sens, autoritățile locale au elaborat un Studiu de Fezabilitate care astăzi va fi  supus dezbaterii și votului în cadrul ședinței Consiliului Local Peștera.

Pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Peștera care are loc astăzi se mai regăsesc și proiecte care vizează aprobarea includerii teritoriului administrativ al comunei Peștera în teriotirul Grupului de Acțiune locală în domeniul GL „Flag Dobrogea Nord”, închirierea prin licitație publică a suprafeței de 46,7 mp din cadrul dispensarului uman din Peștera.

Consilierii locali vor supune dezbaterii și proiectul referitor la aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli pe anul 2024 al SC Edilprest SRL, dar și cel care vizează modificarea contractului de mandat al administratorului societății.

Susa: ziarulamprenta.ro