9 decembrie 2023 Presa

Primăria Peștera a scos la licitație lucrările de extindere a sistemului de supraveghere a comunei. Finanțarea e asigurată prin PNRR

Primăria Peștera a scos la licitație contractul care vizează execuția lucrărilor de construcții și montaj aferente proiectului de monitorizare și extindere a sistemului de supraveghere video stradal al comunei. Proiectul va fi implementat în strictă conformitate cu documentația de proiectare elaborată de SC ELRIS INSTAL SRL.

Valoarea totală estimată a contractului este de 419.207.23 lei.

Contractul prevede ca furnizarea, realizarea lucrărilor de instalare și punerea în funcțiune să fie gata în termen de 150 de zile.

Agenții economici interesați de acest contract pot depune ofertele până la data de 18 decembrie 2023, oraa 13.00, deschiderea ofertelor urmând a avea loc în aceeași zi.

Aceștia trebuie să depună o garanție de participare în cuantum de 10% din valoarea contractului, fără TVA.

Periada de garanție a lucrările trebuie să fie de minim 60 de luni de la data încheierii procesului verbal

Finanțarea proiectului este asigurată prin Planul Național de Redresare și Reziliență, apelul de proiecte – PNRR/2022/C10, Componentă 10.

Criteriul de atribuire este pretul cel mai scăzut.

Sursă foto: Freepik