8 noiembrie 2023 Anunturi

Proiect de hotarare pentru stabilirea impozitelor si taxelor locale datorate de către persoanele fizice si juridice in anul fiscal 2024

În conformitate cu prevederile Legii 52/2003 privind consultarea publică și transparența decizională, Primăria Comunei Pestera inițiază procedura de consultare pentru aprobarea actualizării taxelor locale, altele decât cele stabilite de Codul Fiscal, aplicabile de către compartimentul impozite si taxe locale Pestera, începând cu data de 1 ianuarie 2024.
Materialele pot fi consultate pe site-ul primăriei comunei Pestera accesând link-ul de mai jos.
Persoanele interesate pot trimite sesizările, observațiile, punctele de vedere la adresa de email: [email protected] pot înregistra adrese scrise la Centrul de Informare pentru Cetățeni din cadrul Primăriei comunei Pestera, cu sediul in Str. Izvorului, Nr. 25A până la data de 09 decembrie 2023.

Proiect de hotarare